Ամունդի-Ակբան իր թիմը համալրելու նպատակով փնտրում է բարձր որակավորում ունեցող, մոտիվացված և բարեխիղճ մասնագետի, ով պատրաստ է դիմակայել ժամանակակից մարտահրավերներին միջազգային առաջատար ընկերությունում։
Իրազեկման և վաճառքների պատասխանատուի հիմնական գործառույթն է Ընկերության և կենսաթոշակային ֆոնդերի մասին թիրախային կառույցների շրջանակներում իրազեկվածության բարձրացումն ու Ընկերությունների Խմբի կողմից առաջարկվող տարբեր ներդրումային լուծումների վաճառքի խթանումը:
Աշխատանքային պարտականություններ
• Նպաստում է Ընկերության և Կենսաթոշակային ֆոնդերի վերաբերյալ իրազեկվածության աճին ՀՀ օրենսդրության, Ընկերության ներքին իրավական ու նորմատիվ ակտերին և էթիկայի կանոններին համապատասխան։
• Մշակում և ներդնում է իրազեկվածության աճին նպաստող նոր մեթոդներ՝ նախապես հաստատված զարգացման պլանին համապատասխան։
• Ամունդի Խմբի կողմից առաջարկվող տարբեր ներդրումային լուծումների առաջխաղացման համար համագործակցում է տարբեր թիրախային կառույցների հետ։
• Աջակցում է տարբեր նախագծերի ներդրմանն ու զարգացմանը՝ արդյունավետ և ակտիվ համագործակցելով ներխմբային գործընկերների ցանցերի հետ, որոնք պատասխանատու են B2B և B2C շուկաների առաջխաղացման համար։
• Համագործակցելով ինչպես ներխմբային տեղական, այնպես էլ արտասահմանյան համապատասխան թիմերի հետ՝ իրականացնում է անհրաժեշտ թրեյնինգների կազմակերպումը:
• Վերլուծում և վերահսկում է իրականացված գործողությունների արդյունքները ներխմբային գործընկերների ցանցի կատարողականի կանոնավոր գնահատման միջոցով՝ ըստ նախապես սահմանված KPI-ների (եթե կիրառելի է):
• Մարքեթինգի և հաղորդակցությունների բաժնի հետ համագործակցելով՝ նպաստում է ներդրված գործիքների (ուսուցողական նյութեր, հաղորդակցության գործիքներ և այլն) կատարելագործմանը` հանդես գալով առաջարկություններով։
Անհրաժեշտ հմտություններ
Կրթությունը՝
• Ֆինանսական, տնտեսագիտական կամ հարակից այլ ոլորտների մագիստրոսի որակավորում։
Աշխատանքային փորձը՝
• Նվազագույնը 3 տարվա աշխատանքային փորձ ֆինանսական, վաճառքների ոլորտներում (նախընտրելի է բանկային սեկտորում)։
Մասնագիտական հմտությունները`
• Բանակցային և հաղորդակցության գերազանց հմտություններ,
• Նախագծերի արդյունավետ կառավարելու կարողություն,
• Ֆինանսական գործիքների և ներդրումային լուծումների տիրապետում,
• MS Office փաթեթի լավ իմացություն,
• Գերազանց գրավոր, հանրային խոսքի և զեկույցների պատրաստման հմտություններ։
Անձնական հմտությունները՝
• Կազմակերպչական հմտություններ, նախաձեռնողականություն,
• Պատասխանատվության բարձր զգացում, ճկունություն։
Այլ հմտությունները՝
• Գերազանց անգլերենի (գրավոր և բանավոր) իմացությունը պարտադիր է,
• Ֆրանսերենի և ռուսերենի իմացությունը կդիտվի որպես առավելություն։
Արտոնությունների փաթեթ
Առավելություններ․վճարովի հավելյալ ոչ աշխատանքային օրեր, հանգստի, կրթության և այլնի համար տրամադրվող տարեկան սոցիալական փաթեթ, բջջային հեռախոսի լիցքավորման ամսական փաթեթ։
Առողջություն և առողջ ապրելակերպ․բժշկական ապահովագրություն աշխատակցի և իր ընտանիքի անդամների համար,պատահարների, մահվան եւ հիվանդությունների ապահովագրություն, մարզասրահի անդամության փոխհատուցում։
Կարիերայի զարգացման հնարավորություններ՝շարունակական ուսուցման մշակույթով, մասնագիտական զարգացման դասընթացներով և սեմինարներով:
Դիմելու կարգը
Ինքնակենսագրականները կարող եք ուղարկել info-armenia@amundi.com հասցեին մինչև 2022 թ. հոկտեմբերի 30-ը՝ նամակի թեման (subject line) նշելով «Իրազեկման և վաճառքների պատասխանատու »։

The Awareness and Sales Officer’s main task is to share Company awareness within the targeted structures and companies, and to promote sales of different investment solutions of the Group.
• Shares Company and Pension Funds awareness in correspondence with the RA legislation, internal acts and ethical codes of the Company.
• Takes initiative for the proposal of new animation methods in order to achieve to the realization of the local animation and deployment plan.
• Develops direct contact with various entities in regards to investment solutions offered by the Group.
• Contributes and cares with the development of different projects by effective and proactive coordination of Partners’ network dedicated to the B2B and B2C markets for which they are responsible.
• In collaboration with both local and foreign appropriate teams applies organization of corresponding trainings.
• Analyses and regularly monitors the results of realized actions through the regular performance assessment of the network concerned according to the predefined KPIs (if applicable).
• In collaboration with Marketing and Communication department contributes to the improvement of the implemented tools (training materials, tools to facilitate communication, etc.) by taking initiative of making proposals and prepares a training plan.
• Master’s degree in Finance, Economic or related field
• Ideally, minimum 3-year experience in the field of Finance, Sales (preferable in banking sector).
• Excellent communication and negotiation skills with various interlocutors,
• Ability to effectively manage projects,
• Good knowledge of financial instruments as well as investment solutions,
• Excellent writing, editing, presenting, public speaking and reporting skills,
Behavioural
• High sense of responsibility, dynamism, mobility.
Other skills ( languages and other skills)
• Fluent in English (written and oral),
Health & healthy lifestyle:company-paid medical, life (disability) insurances, gym membership reimbursement.
Career pathing opportunities withongoing learning culture with professional development courses and workshops.
Candidates can send their CV-s to:info-armenia@amundi.com till 31th October, 2022. The subject line of the message should be filled in as follows: "Awareness and Sales Officer". Only short-listed candidates will be contacted.