Ուշադրություն՝ Ամունդիի կամ վերջինիս խմբի ընկերությունների անունից ներդրումներ անելու կեղծ առաջարկներ են արվում։ Ամունդին զգոնության կոչ է անում և խորհուրդ տալիս զերծ մնալ խարդախությունից։ Ավելին կարդացեք այստեղ
Մեր մասին
Ամունդի-Ակբա Ասեթ Մենեջմենթը հիմնադրվել է 2013թ.՝ ֆրանսիական Ամունդիի և Ակբա Բանկի կողմից:
Ավելի քան 2 տրիլիոն եվրո կառավարման ներքո ակտիվներով Ամունդին Եվրոպայի առաջատար ակտիվների կառավարիչն է:
Ակբա Բանկը Հայաստանի խոշորագույն առևտրային բանկերից է, 2022թ. փետրվարի 2-ից ցուցակվել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայում:
Մենք կառավարում ենք երեք պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային ֆոնդ՝ հիմնվելով Ամունդիի առաջադեմ փորձառության (նոու-հաու), ինչպես նաև մասնագիտական և տեխնոլոգիական աջակցության վրա:
Ելնելով ներդրողների (մասնակիցների) լավագույն շահերից, ինչը մեր գործունեության մեջ առաջնային է, գործում ենք պատշաճ հմտությամբ` մեր պարտականությունների կատարման համար ներդնելով անհրաժեշտ ռեսուրսներն ու ընթացակարգերը:
Մեր նպատակն է Հայաստանում լինել երկարաժամկետ առաջատար ինստիտուցիոնալ ներդրող, որը ճանաչված է առաջարկվող ծառայությունների և շահակիրների հետ հարաբերությունների բարձր որակով և թափանցիկությամբ, իր կազմակերպչական արդյունավետությամբ, ինչպես նաև կայուն զարգացման և սոցիալական պատասխանատվության հանձնառությամբ: