2025թ. 1-ին եռամսյակ
Հավասարակշռված (AMBAL), Պահպանողական (AMCON) և Կայուն եկամտային (AMFIX) ֆոնդերի զուտ ակտիվների հանրագումարը 2025թ. մարտի վերջի դրությամբ կազմել է ավելի քան 598 մլրդ դրամ, որից շուրջ 128 մլրդ․ դրամը` ակտիվների 21.4%-ը,  գոյացել է եկամտից:
Հավասարակշռված, Պահպանողական և Կայուն եկամտային ֆոնդերի ստեղծման պահից միջին տարեկան եկամտաբերությունը հաշվետու եռամսյակում կազմել է 7․3% -7․7%՝ կախված ֆոնդի տեսակից։
Հաշվետու եռամսյակում ֆոնդերի ապահովված դրական եկամտաբերությանը, հիմնականում նպաստել են ՀՀ պետական պարտատոմսերը, որոնց հաջորդել են բանկային ավանդներն ու ՀՀ կորպորատիվ պարտատոմսերը։ Դրական եկամտաբերություն են ապահովել նաև արտասահմանյան կայուն եկամտային գործիքներն ու զարգացող շուկաների բաժնետոմսերը։ Մինչդեռ, ԱՄՆ բաժնետոմսերը բացասական ազդեցություն են ունեցել ընդհանուր եկամտաբերության վրա։

The AUM of Balanced (AMBAL), Conservative (AMCON) and Fixed Income (AMFIX) funds amounted more than 598 billion AMD as of March 31, 2025, about 128 billion AMD of which, about 21.4%, was generated from the income.
Since the inception, the annualized performance of Balanced, Conservative and Fixed income funds was in the range of 7.3% - 7.7%, depending on the type of fund as of March 31, 2025.
In Q1 2025, the funds’ performance was positive with the strongest contribution coming from Armenian government bonds. This was followed by bank deposits and Armenian corporate bonds. Foreign fixed-income instruments and equities from emerging markets also contributed positively. In contrast, U.S. equities had a negative impact on overall returns.