Սեմինար լրագրողների համար
Ամունդի-Ակբան Հայաստանի բանկերի միությունում սեմինար է անցկացրել տնտեսական լրագրողների համար՝ «ՀՀ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի առանձնահատկությունները» խորագրով։
Սեմինարն անցկացրել է Ամունդի-Ակբայի Գործադիր տնօրենի տեղակալ, ֆոնդերի կառավարիչ Հրայր Ասլանյանը։
Ներկայացման ընթացքում քննարկվել են՝ ՀՀ կուտակային կենսաթոշակային համակարգը, ինչպես պետք է ընտրել ֆոնդ, ֆոնդի կառավարիչ, ֆոնդերի եկամտաբերությունը, Ամունդի-Ակբայի կողմից կառավարվող ֆոնդերը և շատ այլ ռազմավարական թեմաներ։
Ամունդի-Ակբան հիմնադրվել և ՀՀ ԿԲ-ի կողմից լիցենզավորվել է 2013թ․, որպես պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչ։ 2022թ օգոստոսի 31-ի դրությամբ Ընկերությունը կառավարում էր ավելի քան 268 մլրդ ՀՀ դրամ ակտիվ։

Workshop for Economic Journalists
Amundi-Acba held a seminar for economic journalists at the Union of Armenian Banks under the title "Funded Pension System of the Republic of Armenia".
During the seminar, “RA cumulative pension system”, “how to choose a fund”, “fund manager”, “pension funds performances”, “funds managed by Amundi-Acba” and many other strategic topics were presented and discussed.
Amundi-Acba was founded and licensed by the Central Bank of Armenia in 2013 as a mandatory cumulative pension fund manager. As of August 31, 2022, the Company managed more than AMD 268 billion in assets.